Hakkımızda

Bizi Tanıyın..

YAPADER Yalova ili başlangıç noktası olan ve sokak hayvanlarının yaşam standartlarını iyileştirmek, insanlar ve hayvanlar arasında bir farkındalık oluşturmak adına kurulmuş bir dernektir. Temel amaçları besleme, sahiplendirme, tedavi, barınma ve FARKINDALIK’dır.

Himayesi altında olan 300 ü aşkın nüfus ve bu nüfusun barındığı toplam 4 bölgeye sahip olan YAPADER yeni kurulmuş olup faaliyetleri 2 yıl öncesine dayanmaktadır.

Yalovalı patiler, küçük çaplı olarak başladığımız ve bir çığ gibi büyüyen yolculuktur. Bu yolculukta yaratmak istediğimiz farkındalıkla birlikte minik dostlarımızın; sağlıkları, minicik karınlarının doyması, yaşayacakları güzel anları, kavuşabilecekleri sıcacık yuvaları onlara sağlayabilmek ve onları kucaklayabilmektir hedefimiz. Hedefimize giden basamaklarda siz de bir pati tutmak ister misiniz?

 

Amacımız patili dostlarımızın barınma, beslenme ve sağlık anlamında en iyi koşullara ulaşmasını sağlamaktır. Pati dostlarımızın hayat şartlarını düzeltmek, iyileştirmek ve onlar hakkında bir farkındalık yaratmak, evcil hayvan bakımı, sahiplenmenin önemi gibi konularda insanları bilgilendirmek temennimiz.

YUVA

Her canlının temel ihtiyaçlarından biridir yuva. Bazen bir sokak bazen bir araba bazen bir çöplük ama hep bir ev oldun isterler her zaman...

İLGİ & SEVGİ

Daha önce bir kedinin köpeğin başını okşadınız mı? Daha sonra size sırnaştıklarında verdiğiniz ufacık sevgiye bedel kalplerini açacakla karşılıksız olarak

TEDAVİ

Öncelikli tedavi her aman sevgi ve şefkatle başlayarak tıbbi ve cerrahi yollarla veteriner kontrolünde pati dostumuzun sağlığını iyileştirmek ve ya iyi olan sağlıını sabit halde tutmak için uygulanan işlemler.

SAHİPLENDİRME

Güçten düşen yaşlı yada yavru engelli yada güçsüz hayvanların sıcak yuvasında sevgi dolu bir şekilde tedavi olmaları tekrar sokak savaşı vermemeleri adına birer yuva kazandırmaya ‘sahiplendirme’ diyoruz.